top of page
Знімок екрана 2024-06-15 о 6.36.08 пп.png

ПСИХОАНАЛІТИЧНА ПСИХОТЕРАПІЯ

Душейко Неля

Із чим працює психоаналітична терапія: депресія, тривога, травма, сценарії, ідентичність, сенси, психосоматика, стосунки дітей та батьків, стосунки жінок та чоловіків

ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОАНАЛІТИЧНОЇ ПСИХОТЕРАПІЇ

Метод, який допомагає людині зрозуміти себе

Психоаналітична психотерапія - фактично це дослідження структури психіки. Це метод, який допомагає людині зрозуміти себе.

Психоаналітична психотерапія відрізняється від інших способів терапії. Фокус уваги спрямований не тільки на симптом (психологічний або соматичний), а більше на дослідження причин, які призвели до цих симптомів.

Це розмовний вид терапії. Психотерапевт не використовує гіпноз, не призначає медикаменти. Він бачить перед собою людину зі своєю життєвою історією, сформованими стереотипами ставлення до себе і до навколишнього світу.

Важлива умова результативної терапії - це створення між клієнтом і психотерапевтом хорошого робочого альянсу. Це залежить і від терапевта, і від клієнта. 

Під поняттям "хороша робота" мається на увазі атмосфера щирого роздуму над тими чи іншими ситуаціями, які клієнт "приносить" у терапію. Матеріал, який розглядається в терапії за допомогою техніки "вільної асоціації", приховує в собі несвідомі фантазії, тривоги, страхи. Одним із важливих критеріїв успішної терапії є формування "спостережливої частини" у клієнта.

Що ж досліджується? Усе, що "приносить" клієнт на сеанс. Чи то історії стосунків із дитинства, травматичний досвід, дорослі актуальні стосунки. Важливою частиною спостереження і дослідження стають будь-які психологічні феномени, що виникають в результаті взаємодії з психотерапевтом. Можна сказати, що ця взаємодія і є певним сценарієм взаємин поза психотерапією.  Водночас терапія вчить встановлювати кордони у стосунках, поважати себе та інших. Цьому сприяє сеттінг - домовленості, що встановлюються перед початком терапії в питаннях часу і місця зустрічей, їх регулярності, оплати тощо.

Техніка "вільних асоціацій" передбачає, що клієнт говорить те, що перше спадає на думку. Для аналітика не існує дрібниць. Думки, фантазії, сни, будь-які прояви почуттів заохочуються терапевтом. 

З ЧИМ ПРАЦЮЮ

Тривога

Фонова тривога або тривожні стани, що часто виникають, аж до панічних атак, що помітно впливає на якість життя, забирає багато життєвих сил і часу, не дозволяє втілювати свої плани

Стрес

Супровід у різних стресових ситуаціях (стани після пологів, після розлучень, після розриву стосунків)

Сценарії

Повторювані життєві ситуації невдач, розчарувань, розривів стосунків

Діти

Психологічне консультування мам із маленькими дітьми, покращення стосунків

Депресії

Депресивні стани

Досвід

Дослідження за допомогою терапевта свого життєвого досвіду, розвиток своєї спостережливої та аналітичної сторони, щоб краще розуміти себе та оточуючих

Травми

Бажання впоратися з конкретним травматичним досвідом (різні події, що залишили інтенсивні переживання)

Ідентичність

Питання ідентичності (особистісної, професійної, статевої)

Психосоматичні розлади

Питання психіки проявляються на фізіологічному рівні тілесними симптомами

Сенси

Пошук "сенсів"

bottom of page